Margibi County Voting PrecinctsPrint

Electoral District Voting Precinct Name
District 1 24018 - Prince Alwaleed Estate Hall, Prince Alwaleed Estate Area
District 1 24019 - Division 16 Elem. & Jr. High School, Division 16 Long Camp
District 1 24020 - Division 6 Front Office, D6 - Joyful Camp
District 1 24021 - Gbenwein Public School, Monclay Town
District 1 24026 - Duside Village Office, D10 - Duside
District 1 24030 - Division 9 Old Camp School, Division 9 -Pewee
District 1 24031 - Browne Town Palava Hut, Brown Town
District 1 24033 - Division 11 Office, Division 11 Nursery Camp
District 1 24034 - Garmaymu Town Palava Hut, Garmaymu Town
District 1 24036 - Mambah Civil Compound Administrative Building, Mambahn Civil Compound
District 1 24037 - Rafiki Foundation School, Rafiki Children Village
District 1 24050 - Mambahn Central Academy #2, Garkeph-Muinivlen Town
District 1 24059 - Joezohn Palava Hut, Jozohn Town
District 1 24070 - Foe-day Town School, Foday Town
District 1 24084 - Rosodan School System, Schiefflin Avenue
District 1 24102 - Lloydsville Public School, Central Lloydsville
District 1 24103 - Scheiffelin Commissioner's Office, Schiefflin Town-Peace Community
District 1 24104 - J.P. Mitchell School, Boys Town
District 1 24105 - Dwazon Public School, Duazon/ Four House Community
District 1 24106 - Rock Institute School, Sand Beach Community
District 1 24107 - Kporkporken Public, Kpakpakon Town
District 1 24108 - Marshall City Hall, Central Marshall
District 1 24109 - Leroy Gillard Elem. & Jr. High School, New Ben's Town
District 1 24132 - Zeeworh Palava Hut, Zeewhorr Town
District 1 24137 - Benz Foundation, New Ben's Town
District 1 24141 - Elizabeth Sele Mulbah Institute, Goldshen Community
District 1 24142 - Helena Nymaday Memoral Academy, Goshen Community
District 1 24147 - WOCDAL School of Prime Systems, Sand Beach Community
District 1 24148 - Hope Mission Elementary School, New Life Community
District 2 24074 - Cotton Tree Community School, Cotton Tree
District 2 24075 - Light House Institute, Padmore Community
District 2 24077 - Bethel Christian Academy, Cotton Tree
District 2 24078 - Divison 45 Offshore, Division 45 Offshore
District 2 24079 - Division 45 camp #3, Regent City1 Tapping Community
District 2 24080 - Divison 44 Walker School, Division 44 School Compound
District 2 24081 - Living Word AGM School, Cotton Tree
District 2 24082 - Barclay's Farm School, Barclay Farm Christopolis Community
District 2 24083 - Harbel Multilateral Community School, Harbel Rise 1 Community
District 2 24085 - Divison 44 Pinco Camp Palava Hut, Pingo Community
District 2 24086 - Harbel Garden School, Kindergarden Community
District 2 24087 - Harbel Grove Palava hut, Harbel Groove 1
District 2 24088 - Harbel Field House, Harbel Square Community
District 2 24089 - Division 42 Boxingville Office, Division 42/ Boxingville Community
District 2 24090 - Cotton Tree Palava Hut, Cotton Tree
District 2 24091 - RIA Terminal, RIA Community
District 2 24092 - R.S. Caulfield School, Unification Town
District 2 24093 - I.J. Williams United Methodist School, Unification Town
District 2 24094 - Joe Blow Town Palava Hut, Joe Blow Town
District 2 24095 - Clipper Camp 1, Clipper Camp
District 2 24096 - Clipper Camp 2, Clipper Camp
District 2 24097 - Dolo Town Community School, Dolo Town
District 2 24098 - Mother of Jesus Christ Catholic School, Dolo Town
District 2 24099 - Peter Town Jr. High School, Peter Town
District 2 24100 - Charlesville Public School, Central Charsville
District 2 24101 - Exchem Compound, Exchem Compound
District 2 24133 - Esther T. Jacob School, Round Field Community
District 2 24134 - RIA Township Public School, RIA Community
District 3 24015 - Division 25 Office, Division 25/ Breadnut Community
District 3 24016 - Divison 29 Camp 2 Office, Division 29 -WaterFall 2
District 3 24017 - Division 36 Office, Division 36 -Benedict Community
District 3 24022 - Division 14 Primary School, Division 14 Primary School Community
District 3 24023 - Division 38 Old Camp office, Division 40 -School Compound
District 3 24024 - Division 31 Camp 3 Office, Division 31/ Toeville Community
District 3 24025 - Division 33 Office, Division 34- Riverview
District 3 24027 - Division 26 Office, Division 26/ Garblahville Community
District 3 24028 - Division 24 Camp 2 School, Division 24- Gbonnee Community
District 3 24029 - Division 40 Camp 1 Office, Division 40 -Ellen Community
District 3 24032 - Divison 28 Office, Division 28-Beyanville Community
District 3 24035 - Division 37 Office, Division 37 -Yancy Ext 2
District 3 24076 - Divison 43 School, Division 43/ Hillside Community
District 3 24118 - Bright Farm School, R.S.S. Bright Farm (Old)
District 3 24119 - Evening Star Baptist Church School, St. Christopher-Mandingo Quarter
District 3 24120 - Federation of Transport Union, Cassava Market
District 3 24121 - Brich-McNutt school, Buzzi Quarter
District 3 24122 - E.J. Yancy School, Cassava Market
District 3 24125 - St. Augustine School, Green Island
District 3 24126 - Dominique Hena School, New Kakata
District 3 24127 - Asaru Isamic School, Vai Town
District 3 24128 - Mission for Today School, Benda Community
District 3 24129 - Gborfela Public School, Gborfellah Community
District 3 24130 - Madina Community School, Mandina I
District 3 24131 - 26 Gate Community School, 26 Gate Community
District 3 24135 - DIVISION 22 COMBINED COMMUNITY, Division 22/ Preanct Two Base
District 3 24136 - Division 35 Palava Hut, Division 35 -Gbor
District 3 24138 - E.J. Yancy Public School Annex, Telecom
District 3 24140 - Borbor Town Palava Hut, Borbor Town
District 4 24007 - Richard Town Palava Hut, Richard-Ta Town
District 4 24008 - Konoquelleh Town Palava Hut, Konoquelleh Town
District 4 24009 - Brownell Public School, Brownell Farm
District 4 24010 - David Cooper Farm Palava Hut, David Cooper Town
District 4 24038 - Gboyarmu Palava Hut, Gboryarmu Town
District 4 24041 - Gwekolosue Public Sch, Gwepolosue Town
District 4 24042 - Faith and Victory School, Compound Town
District 4 24048 - Vanyema Palava Hut, Vahameamah Town
District 4 24049 - Gorsue Town Palava Hut, Gorsue Town
District 4 24051 - Kpekeh Town Palava Hut, Kpekeh Town
District 4 24057 - Sakey Town Palava Hut, Sekey-Ta Town
District 4 24058 - Mary Page Farm Community, Sackie Town
District 4 24062 - Arthur Sherman Farm Palava Hut, Arthur Sherman Farm
District 4 24063 - Slocum Mission School, Slocum Mission
District 4 24067 - Gbamokollie Town Palava Hut, Gbamokollie Town
District 4 24068 - Gweh Paye Palava Hut, Gweh Paye Town
District 4 24071 - Yeamen Public School, Yeamen Town
District 4 24110 - BWI Campus, Jambo Community
District 4 24111 - Philadelphia Church School, Sugar Hill
District 4 24112 - LIYONET, Lango Community
District 4 24113 - St. Paul Lutheran School, Lango Community
District 4 24114 - Lango Lippaye, Bassa Community
District 4 24115 - Calvary Baptish School, Gbandi Community
District 4 24116 - Conquerors Pentecostal School, Sugar Hill
District 4 24117 - Benla Community School, Benla Community
District 4 24123 - Free Pentecostal School, Sugar Hill
District 4 24124 - John Joseph School, Sugar Hill
District 4 24139 - Bullequelleh Public School, Bullorqulleh Town-1
District 4 24143 - Yahlon Public School, Yarlon Town
District 4 24144 - Better Fundation Academic, World Bank
District 4 24145 - Dartu Ta Public School, Dartu-Ta
District 5 24001 - Blomu Public School, Blomu Town
District 5 24002 - Yarnwullie Public School, Yarnwullie Town
District 5 24003 - Weala Public School, Weala Township
District 5 24004 - Nuah Town Palava Hut, Nuah Town
District 5 24005 - Beahn Gbowron Town Palava Hut, Beahn Gbowron Town
District 5 24006 - Lakar Town Palava Hut, Larkai Town
District 5 24011 - Baypolu Public School, Baypolu Town
District 5 24012 - S.R.C. Camp III Public School, SRC Camp-3
District 5 24013 - Cinta Public School, Cinta Town
District 5 24014 - Vayema Palava Hut, Vanyeamah Town
District 5 24039 - Gleegbar Town Public School, Gleegbar Town
District 5 24040 - Gao Carter Town Public School, Gao Carter Town
District 5 24043 - Konola Mission School, Gbar Town
District 5 24044 - Jennita Palava Hut, Jennita Town
District 5 24045 - Laynala Palava Hut, Laynala Town
District 5 24046 - Perkins Public School, Perkins Town
District 5 24047 - Wea Riverside School, Weala Township
District 5 24052 - Kono Town Palava Hut, Kono Town
District 5 24053 - Gbarjorkor Palava Hut, Gbarjorkor Town
District 5 24054 - Boalian Public School, Boalian Town
District 5 24055 - Poye Town Palava Hut, Poye Town
District 5 24056 - Worhn Public School, Worhn Town
District 5 24060 - Massaquoi Public school, Massaquoi Town
District 5 24061 - S.R.C. Camp l Palava Hut, SRC Camp-1
District 5 24064 - Fahn Tika Palava Hut, Fahntika Town
District 5 24065 - Gbudu Town Palava Hut, Gbudu Town
District 5 24066 - Zeo Public School, Zeo Town
District 5 24069 - Wolaila Public School, Wolola Town
District 5 24072 - Peter Town School, Peter Town
District 5 24073 - Lonfay Palava Hut, Lonfay Town
District 5 24146 - Barmen Kollie Town Hall, Barmelen Kollie Town